Aktualności

Wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który wjechał w bariery

Data publikacji 07.07.2020

Młodszy aspirant Dariusz Kołodziejak wracał z całodziennej służby z komisariatu policji w Sulejówku. Kiedy był w Siedlcach w rejonie ul. Hłaski, najpierw usłyszał odgłos silnika a później zauważył jak rozpędzone audi uderza w bariery energochłonne. Z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli uciekać. Policjant wspólnie z drugim mężczyzną idącym obok, ruszyli w pościg. Już po chwili ujęli dwie nietrzeźwe osoby.

O tym, że policjantem jest się nawet po służbie, udowodnił trzy dni temu funkcjonariusz komisariatu policji w  Sulejówku młodszy aspirant Dariusz Kołodziejak. Było kilka minut przed północą z piątku na sobotę, kiedy wracał do domu po całodziennej służbie. Gdy był w rejonie ul. Hłaski w Siedlcach, usłyszał ryk silnika a następnie uderzenie audi w bariery energochłonne.

Po chwili z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli uciekać. Wspólnie z idącym obok mężczyzną podjęli decyzję aby zatrzymać uciekających. Niebawem dwójka uciekinierów była zatrzymana. Czuć było od nich silną woń alkoholu.

Na miejscu pojawili się mundurowi z siedleckiej komendy. Zbadali oni mężczyzn alkomatem, obaj mieli ponad 1,5 promila alkoholu.

Kierujący audi odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz stworzenie zagrożenia dla przewożonych osób. W uszkodzonym samochodzie była również 30-letnia kobieta, która odniosła lekkie obrażenia.

Zdecydowana i szybka reakcja policjanta oraz pomoc przechodnia, który odważył się udzielić pomocy funkcjonariuszowi, spowodowały, że nietrzeźwy kierujący poniesie konsekwencje swojego czynu.

 

st. asp. Marcin Zagórski