Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali do kontroli kierowcę, który jechał mimo sądowego zakazu

Data publikacji 16.10.2020

Dzielnicowi mińskiej komendy zatrzymali przed kilkoma dniami kierowcę nissana, który jechał mimo sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami. To już trzecie zatrzymanie tego kierowcy w tym roku. Wcześniej mężczyzna kierował bez uprawnień i będąc po alkoholu. Teraz 57-latek odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi mińskiej komendy poza kontaktami z mieszkańcami z podległego rejonu służbowego, reagują i podejmują działania na każdy przypadek łamania prawa.

Przed kilkoma dniami dzielnicowy gminy Mińsk Mazowiecki i gminy Siennica patrolując podmińskie miejscowości, zauważyli kierowcę nissana, co do którego mieli informacje, że może poruszać się mimo zakazu. Zatrzymali więc go do kontroli.

Podczas dokładnego sprawdzenia 57-letniego mężczyzny okazało się, że właśnie został wydany sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Mężczyzna ten był już wcześniej zatrzymywany przez dzielnicowego m. in. za jazdę po alkoholu i bez uprawnień.

Teraz mieszkańcowi gminy Mińsk Mazowiecki może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Marcin Zagórski